ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

gdzie wyrobić numer NIE

Gdzie wyrobić numer N.I.E. w Hiszpanii?

Z całą pewnością większość osób, które przeprowadzają się do Hiszpanii zastanawia się, co zrobić, jakie formalności załatwić w pierwszym okresie po przeprowadzce i gdzie wyrobić numer N.I.E.. Z tego też względu, aby rozwiać wszelkie nasze wątpliwości i dzięki temu odpowiednio przygotować się do przeprowadzki do Hiszpanii przeczytajcie poniższy artykuł.

W pierwszej kolejności po przeprowadzce do Hiszpanii należy wyrobić sobie numer N.I.E. w Hiszpanii. Co to jest za numer? Do czego nam jest potrzebny ten numer? Gdzie wyrobić taki numer? W tym artykule postaram się pokrótce odpowiedzieć na te pytania
Numer N.I.E. jest to numer identyfikacji fiskalnej przyznawany raz na całe życie dla obcokrajowca (odpowiednik polskiego PESEL-u i NIP-u) i jednocześnie pierwsza formalność, którą należy załatwić po przyjeździe do Hiszpanii, aby móc legalnie przebywać na jej terytorium. Do czego jest nam potrzebny ten numer? Otóż numer N.I.E. może być niezbędny do meldunku, podpisania umowy o pracę, założenia konta bankowego, rejestracji w państwowym systemie służby zdrowia, zawarcia umowy kupna samochodu, wynajmu nieruchomości itd.
numer nie

Źródło: pixabay.com

Gdzie wyrobić numer NIE?
Aby uzyskać NIE, należy skontaktować się z lokalnym komisariatem policji lub z jedną z delegatur rządowych  i umówić się na spotkanie, podając podstawowe dane: imiona, nazwisko, data urodzenia, data przyjazdu do Hiszpanii, adres w Hiszpanii oraz w jakim celu ubiegacie się o NIE (zazwyczaj mówi się, że w celu założenia konta bankowego). Rozmówca poda konkretną datę oraz godzinę spotkania. Wizyta na komisariacie policji lub w delegaturze ma miejsce zazwyczaj do 3 tygodni od rozmowy telefonicznej. Podczas niej składa się wcześniej pobrane wnioski i inne wymagane dokumenty, aby w ciągu następnych 5 dni odebrać dokument z NIE.
formalnościnumer NIEsprawy urzędoweurząd

Dominika • 27 lutego 2018


Poprzedni

Następny

Shares