ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

kitesurfing w Alicante

Kitesurfing w Alicante? Nie zapomnij wziąć sprzętu!

Alicante to piękne miasto i piaszczyste plaże. Ale przecież ile można zwiedzać i leżakować w pełnym słońcu? Jeśli nie jesteś miłośnikiem słodkiego lenistwa na plaży, to Kitesurfing w Alicante jest właśnie dla Ciebie. Chcę Cię przekonać, że na plaży w okolicach Alicante, np. w Santa Pola również można świetnie się bawić, poczuć dreszcz adrenaliny w ciepłych wodach Hiszpanii i promieniach słońca.

Kitesurfing w Alicante

Zacznijmy od początku, czyli czym jest Kitesurfing?

Pewnie już większość z Was, wie czym jest kitesurfing, ale nie zaszkodzi dodanie krótkiego wyjaśnienia. Kitesurfing to nic innego jak pływanie po wodzie na desce przy pomocy latawca.   Aby ten sport sprawiał Ci ogromną radość, wystarczy, że poświęcisz kilka godzin na przejście kursu z profesjonalnym nauczycielem, który pomoże Ci szybko załapać tą prostą ale jakże przyjemną sztukę. Do opanowania kitesurfingu potrzebujesz: dobrego instruktora, deski, wody, latawca i porządnego wiatru. Pamiętaj, że nie wolno uczyć się na własną rękę (samemu) bo to jest bardzo niebezpieczne. Wszystko musi odbywać się pod okiem wykwalifikowanej osoby.

kitesurfing, źródło: freepik.com

Umiejętność pływania to podstawa.

Kitesurfing, to wodny sport. Dlatego aby zacząć w ogóle jego naukę trzeba najpierw umieć pływać. Jeżeli opanowałeś już tą sztukę, to kitesurfing nie sprawi Ci większych problemów. W tym sporcie nie ma ograniczeń wiekowych. Jedynym ograniczeniem jest to, że musisz ważyć ponad 35 kg (żeby nie porwał Cię wiatr).

Taki kurs możesz przejść gdzie tylko chcesz, nawet w Polsce. Więc zanim wybierzesz się do Alicante, potrenuj w naszym kraju, a w Hiszpanii ciesz się pięknymi widokami i słońcem.

Niezbędny sprzęt:

Latawiec, deska,  bar (za jego pomocą sterujesz swoim latawcem), pianka, kask, kamizelka i trapez, dzięki któremu połączysz się z latawcem, bez użycia rąk.

W sporcie najważniejsze jest bezpieczeństwo. Warto stosować się do zasad poznanych na kursie kitesurfingu, aby ten sport był przede wszystkim bezpieczny i sprawiał wiele radości.

Podsumowując, czy jedziesz na wakacje, czy też chcesz rozeznać się na rynku nieruchomości Hiszpania, należy Ci się odrobina szaleństwa i aktywnego wypoczynku.  W Hiszpanii są bardzo dobre warunki do uprawiania tego sportu. Dlatego trzeba z tego korzystać.

Alicantenieruchomości Hiszpaniarozrywka w okolicach Alicantesporty wodne

Dominika • 5 marca 2015


Poprzedni

Następny

Shares