ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

Urlop w Alicante – atrakcje

Zastanawiasz się gdzie wybrać się urlop? Costa Blanca gwaratuje świetną zabawę!

# Jeżeli wybierasz się z dzieckiem na Costa Blanca obowiązkowo musisz zabrać je do Aqualandia w Benidorm. Aqualandia w Benidorm jest pierwszym parkiem wodnym w Hiszpanii, otwartym w 1985 roku. Od tego czasu jest nie tylko jednym z największych aquaparków na świecie, ale też oferuje najwięcej atrakcji i niesamowitą obsługę. Aqualandia powstała w naturalnym środowisku, gdzie można cieszyć się wieloma różnymi wodnymi atrakcjami. Ma 150 tys. m2 i 50 tys. m2 darmowego parkingu.

# W Benidorm warto również odwiedzić Terra Natura Zoo.

Terra Natura stanowi miejsce, w którym spotykają się cztery kontynenty i cztery żywioły – Pangea – ogień, Ameryka – powietrze, Azja – ziemia oraz Europa – woda. Zwiedzający mogą nie tylko podziwiać różnorodność fauny i flory. Na 16 hektarach przebywa około 1500 zwierząt, w tym 50 gatunków zagrożonych wyginięciem zwięrząt.

# W Alicante – port jachtowy

Port zachwyca samym swoim widokiem tylu przepięknych, bogatych jachtów. Polecamy również spacer po Alicante. Zajrzeć w jej małe uliczki, przyjrzeć się jak żyją hiszpanie. Zaskakujące może być dla nas to, że tyle mówi się o kryzysie w Hiszpanii a nie ma chyba Hiszpana który nie wyjdzie codziennie na kawę do kawiarnii. Może to dzięki klimatowi, podejściu do zycia większość Hiszpanów jest ciągle uśmiechniętych.

 hiszpania nurkowanie

# Dla nurkujących polecamy wyspę Tabarca

Administracyjnie wyspa należy do miasta Alicante. Znaduje się 20 km od Alicante. Jest idealnym miejsce do nurkowania

# Dla kochających kitesurfing polecamy La Mata

 Jest to niewielka miejscowość w okolicy Alicante. Idealne plaże przypominające nasze nadbałtycie. Morze plus wiatr zlokalizowany w okolicach La Maty to idealne miejsce właśnie do kitsurfingu. Tutaj zawsze ktoś pływa!

Alicanterozrywkawakacje

Dominika • 30 października 2014


Poprzedni

Następny

Shares