ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

San Juan – najpiękniejsza plaża w obszarze Alicante

Wybierając się na urlop do Alicante musimy się odpowiednio do tego przygotować. Przed urlopem w Hiszpanii należy przejrzeć wszystkie interesujące nas oferty i wybrać najlepszą z nich. Aby wakacje były nie zapomniane, zanim wybierzemy się w podróż warto dowiedzieć się czego można spodziewać się na miejscu. Tutaj chcę troszeczkę ułatwić Ci właśnie to zadanie. W tym celu opiszę plażę w San Juan de Alicante, która jest uważana za jedną z najpiękniejszych plaż w całej Hiszpanii.

San Juan Alicante

Zacznijmy może od tego, gdzie znajduje się to miasto. San Juan de Alicante jest położone nad Morzem Śródziemnym we wschodniej części Hiszpanii. Jest to mała prowincja Alicante, rozciągająca się na powierzchni około 10 km2. Ta mała prowincja jest zamieszkiwana przez ponad 20 000 osób.

Największą atrakcją w San Juan de Alicante jest czysta, piaszczysta plaża, rozciągająca się od El Campello po sam przylądek Cabo de las Huertas. Jest to po prostu główny punkt turystyczny, z pewnością spotkamy tam wiele osób wypoczywających na plaży czy korzystających z kąpieli w morzu.

Nieopodal plaży, życie kwitnie. Znajdziemy tam wiele mieszkań, hoteli, firm świadczących różne usługi, barów, pubów czy restauracji. Na samej plaży mamy możliwość skorzystania z oferty małych barów. Także gdy na plaży poczujemy mały głód, zawsze szybko możemy go zaspokoić. Tam wszystko jest praktycznie na wyciągnięcie ręki.

Plaża w San Juan de Alicante, to nie tylko leniwe opalanie się na plaży, tutaj mamy wiele możliwości. Na plaży czekają na nas wyznaczone miejsca do gry w siatkówkę plażową oraz nożną. Tamtejszy klimat sprzyja także miłośnikom windsurfingu. Oprócz tego plaża ta sąsiaduje z polem golfowym Alicante Golf. Plaża w San Juan to idealne miejsce dla osób spragnionych wypoczynku, bez względu na to czy lubią wylegiwać się na plaży, czy aktywnie spędzać czas.

San Juan jest przystosowane dla każdego. To miejsce sprzyja ludziom zdrowym jak i niepełnosprawnym. To miasto chce być przyjazne dla wszystkich.

Urlop w San Juan to świetnie spędzony czas.

Alicanteatrakcjeco robić w Alicanteplaża

Natalia • 27 marca 2015


Poprzedni

Następny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany / Wymagane pola są oznaczone *

Shares