ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

Poznaj klimat w Alicante

Wybierając się w jakąkolwiek podróż zawsze dzień wcześniej sprawdzamy jaka w danym miejscu może być pogoda, dlatego warto znać klimat w Alicante. Przecież w słoneczne dni nie zabierzemy ze sobą zbędnych rzeczy. Każda podróż powinna być przemyślana aby wyposażyć swój bagaż tylko w potrzebne akcesoria.

Tak samo jest z podróżą do Alicante. Przed wyjazdem lepiej dowiedzieć się jaką pogodę możemy zastać na miejscu, by dopasować swój wyjazd do warunków atmosferycznych.

Klimat w Alicante

W Alicante panuje klimat śródziemnomorski, jest miejscowość położona na półwyspie Iberyjskim, jej plaże są położone nad wodami Morza Śródziemnego. Ogólnie rzecz ujmując, aura sprzyja mieszkańcom i turystom. Tutaj pada dosyć rzadko, w ciągu roku przeważają jedynie słonecznych dni. Jak już wcześniej wspomniano, Alicante to raj dla plażowiczów i osób uwielbiających kąpiele w promieniach gorącego słońca. Tamtejsze temperatury są takie w sam raz, nie jest ani zbyt zimno ani zbyt gorąco, co pozytywnie wpływa na zdrowie mieszkańców oraz turystów.

alicante2

Alicante Latem

Nie ma nic dziwnego w tym, że nawet w środku lata na plaży i w mieście widać wielu turystów. Temu zjawisku sprzyja przede wszystkim wyśmienita pogoda. Już w czerwcu temperatura powietrza wzrasta, waha się w przedziale od 18 do 28 stopni Celsjusza. W lipcu i sierpniu powietrze troszkę bardziej się nagrzewa, gdyż utrzymuje się w granicach od 20 do 33 stopni Celsjusza. Temperatury zaczynają spadać dopiero od września, utrzymują się pomiędzy 18 a 30 stopni.

W Alicante najpiękniejsze jest to, że woda w morzu jest ciepła. Już w czerwcu osiąga temperaturę 20 stopni, następnie od lipca do września utrzymuje się na poziomie 24 stopni, natomiast w sierpniu jest najcieplejsza, ponieważ ma około 25 stopni Celsjusza. Dopiero w połowie października, woda zaczyna spadać poniżej 20 stopni.

klimat w alicante

Najwięcej dni słonecznych w Alicante jest w Lipcu, w tym miesiącu bardzo rzadko pada deszcz. Od maja do połowy września przeważają słoneczne dni.

Warto odwiedzić Alicante. Jadąc w to miejsce latem, masz pewność, że czeka na ciebie ciepłe morze i piękna pogoda. Dzięki temu urlop z pewnością będzie udany.

Kto wie, może wakacje tak Ci się spodobają, że będziesz chciał zostać tam na dłużej. Mieszkanie w tak pięknej miejscowości, to również fajna sprawa, warto się nad tym zastanowić.

klimat w Alicantepogoda

Natalia • 15 marca 2015


Poprzedni

Następny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany / Wymagane pola są oznaczone *

Shares