ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

Najpiękniejsze miejsca w Hiszpanii nieopodal Alicante

Alicante to piękna, wypoczynkowa miejscowość. Ale jeśli wybieramy się na dwutygodniowy urlop, poznajmy najpiękniejsze miejsca w Hiszpanii. Tutaj przedstawimy Ci równie interesujące miejscowości, pełne atrakcji, dostarczające niesamowitych doznań i wspomnień.

Najpiękniejsze miejsca w Hiszpanii

TABARCA  

Jednym z często odwiedzanych miejsc jest wyspa Tabarca. Uwielbiana przez miłośników nurkowania. Położona na Morzu Śródziemnym w odległości 20 km od Alicante. Zresztą administracyjne należy właśnie do Alicante. Rozciąga się na długości 1,8 km i na szerokości 380 metrów. Na zachodniej części wyspy znajdziemy kościół, rynek i architekturę rybacką. Natomiast wschodnią stronę wyspy porastają opuncje i roślinność wydmowa. W tej części wyspy znajdziemy latarnię morską oraz liczne lęgowiska ptaków, które są gratką dla ornitologów. Jest zamieszkiwana przez około 70 stałych mieszkańców. Na tak małej wyspie znajdziemy wiele sklepów z pamiątkami i kilka restauracji. Rejs statkiem z Alicante na Tabarca trwa około jedną godzinę.


DENIA

Denia to trzydziestotysięczne miasto. Położone nieopodal Alicante. Promy morskie z tej miejscowości przetransportują nas prosto na Majorkę lub Ibizę, czyli w miejsca gdzie są najlepsze Imprezy. Największą atrakcją lata są regaty żeglarskie, które przyciągają w to miejsce tłumy turystów z całego świata. Dodatkowo w Denii, możesz zwiedzać zamek mauretański, schron z czasów wojny domowej czy pospacerować po Parku Naturalnym góry Montgo. W tej miejscowości również nie brakuje restauracji i barów. Do Denii z Alicante możesz przemieścić się kolejką wąskotorową.


najpiękniejsze miejsca w Hiszpanii - Altea

 ALTEA

Altea to kolejna piękna miejscowość położona nieopodal Alicante. Samochodem dojedziesz już w niecałe pół godziny. W tym mieście warto trochę pozwiedzać. Na terenie starego miasta jest wiele pięknych, malowniczych bardzo wąskich uliczek, które nadają temu miejscu swoistego uroku i charakteru. Warto odwiedzić bardzo znaną dzielnicę rybacką Barrio de pescadores umiejscowioną nieopodal portu. Dla osób uwielbiających zabytki sakralne proponujemy kościół Iglesia Virgen del Consuelo. Natomiast na osoby lubiące szalone wieczory pełne atrakcji czekają różne fiesty, które trwają niemal przez cały wakacyjny sezon. W tej miejscowości są kamieniste plaże, często odwiedzane przez turystów. Tutaj również znajdziecie wiele miejsc, w których można najeść się do syta i wypocząć.

Jadąc do Alicante warto odwiedzić, któreś z tych miejsc.

AlicanteDeniaokolice AlicanteTabarcaAltea

Dominika • 30 marca 2015


Poprzedni

Następny

Shares