ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

mieszkania w Hiszpanii ncbhome.com
1

Mieszkanie za gotówkę, czy na kredyt – co wybrać?

Zakup mieszkania za gotówkę, czy kredyt to dylemat każdej osoby, która chce zainwestować swoje pieniądze w nieruchomości. Opłacalność wybranego rozwiązanie jest uzależnione od tego, w jakie będzie przeznaczenie mieszkania, czy będzie ono naszym domem, czy jest raczej traktowane jako inwestycja przynosząca zarobek?.
Kiedy opłaca się kupić mieszkanie za gotówkę?

Mieszkanie zakupione za gotówkę jest najbardziej opłacalne przy późniejszym wynajmie. Dzięki temu, zyski z tytułu wynajmu trafiają bezpośrednio na nasze konto, a nie na konto banku. To sprawia, że zarabiamy na tym my, a nie bank.

W przypadku zakupu mieszkania za gotówkę na własny użytek zamrażamy swój kapitał w nieruchomości. Jednocześnie mamy tutaj pewność, że mieszkanie jest nasze i nikt już go nam nie zabierze. Jest to najlepsza opcja dla osób, które boją się ryzyka.

Zakup mieszkania na kredyt

To rozwiązanie jest najlepsze w przypadku zakupu nieruchomości na własny użytek. A także dla osób, które nie mają wystarczającej gotówki na zakup mieszkania. Kredyt hipoteczny to również dobre rozwiązanie w przypadku zakupu mieszkania, wyremontowania go i szybkiej sprzedaży z zyskiem. Kredytu nie opłaca się brać pod zakup mieszkania pod wynajem, chyba, że będzie nisko oprocentowany, a my szybko go spłacimy.

źródło: pixabay.com

Obywatele Polski pracujący bądź prowadzący działalność gospodarczą w Polsce/Unii Europejskiej zobowiązani są do okazania następujących dokumentów:

 1. Numeru N.I.E.
 2. PIT’u
 3. Wyciągu z konta za ostatnie 6 miesięcy
 4. Paszportu lub dowodu osobistego
 5. Udokumentowane dochody za ostatnie 6 miesięcy, lub w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, ostatnie oświadczenie podatkowe
 6. Wyciąg z BIURA INFORMACJI KREDYTOWEJ

Obywatele Polski pracujący lub prowadzący działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii i Irlandii zobowiązani są do okazania następujących dokumentów:

 1. Numeru N.I.E.
 2. Ostatnich 3 payslips
 3. P60 lub Tax Return
 4. Paszportu lub dowodu osobistego
 5. Wyciągu z konta angielskiego lub irlandzkiego za ostatnie 3 miesiące
 6. Credit report z Experian lub Equifax z Wielkiej Brytanii (Anglii) lub ICB dla pracujących w Irlandii
Zakup mieszkania w Hiszpanii

Te same zasady zakupów nieruchomości obowiązują w przypadku zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Największą trudność może sprawić otrzymanie kredytu hipotecznego w Hiszpańskim Banku. Tutaj należy pamiętać, że do załatwiania  urzędowych spraw, konieczne jest posiadanie numeru N.I.E.

kredytnieruchomościnieruchomości Hiszpania

Dominika • 8 marca 2018


Poprzedni

Następny

Comments

 1. Wakacyjny wynajem domów w Hiszpanii 8 maja 2018 - 10:53

  „Kiedy opłaca się kupić mieszkanie za gotówkę?”. Odpowiedź jest prosta – wtedy, kiedy się ją ma.
  Innymi słowy, to pytanie raczej nie istnieje dla wielu. Kupują na kredyt, bo nie mają gotówki. To nie jest wybór.

  Zaś co do tego, czy opłaca się brać na kredyt, kiedy lokal idzie pod wynajem, to pozwolę się nie do końca zgodzić z Waszą opinią. Otóż można wziąć na kredyt – który będzie spłacany nie przez nas. To fajne uczucie. Spłacają go wynajmujący. Jak i inne rachunki za owo mieszkanie.
  Czyli mamy takowe de facto za depozyt.

Comments are closed.

Shares