ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

1

Lecimy na wakacje: Co możemy zabrać na pokład samolotu?

W dobie XXI wieku coraz większa liczba osób wybiera się na zagraniczne wycieczki. Zarówno na wakacyjny urlop, jak i ferie zimowe wybieramy zagranice. Najlepszym środkiem transportu, żeby się tam dostać, jest oczywiście samolot. Dlatego najważniejsze pytanie, jakie sobie, zadajemy, jest, co, możemy zabrać na pokład samolotu, lecąc na wakacje?

Otóż każde linie lotnicze indywidualnie ustalają sobie limit wagowy, a także rozmiar bagażu. Z tego też względu już na samym początku przed zakupem biletów należy bardzo dokładnie przeanalizować warunki transportu, żeby uniknąć dodatkowych opłat. U jednych linii lotniczych będzie można mieć większą i cięższą torbę lub walizkę, natomiast u innych mniejszą. Dlatego przed wylotem koniecznie musimy sprawdzić to na stronie danej linii lotniczej i dokładnie zmierzyć, czy nasz bagaż spełnia standardy, aby później nie ponosić dodatkowych opłat na lotnisku. Obliczając takie dopuszczalne rozmiary bagażu, musimy, wziąć pod uwagę także wystające elementy, takie jak: rączki, uchwyty lub kółka.

Źródło: pixabay.com

Co zatem można zabrać na pokład samolotu w bagażu podręcznym?

Prawdą, jest, że za bagaż podręczny, który zabiera się na pokład samolotu dodatkowo, nie płaci się. Oczywiście, jeśli spełnimy warunki, które są określone przez dane linie lotnicze. Dlatego też trzeba wiedzieć, co można przewozić w bagażu podręcznym. Przede wszystkim ograniczenia dotyczą płynów. Otóż dozwolone jest przewożenie maksymalnie 1 litra płynów, które muszą być w pojemnikach do 100 ml. To dotyczy również kosmetyków, takich jak: szampony, płyny, balsamy i napoje alkoholowe. Natomiast absolutnie w bagażu podręcznym zakazuje się przewożenia narzędzi z ostrymi krawędziami, kolcami. Można za to mieć ze sobą lekarstwa i akcesoria medyczne, lecz tylko pod warunkiem, że są one niezbędne pasażerowi w trakcie trwania lotu. Takie dokładne informacje na temat wszystkich dozwolonych i zabronionych akcesoriów, które, mogą znaleźć się w bagażu podręcznym, można znaleźć na stronie danej linii lotniczej.

lotniskopodróżpodróż samolotemsamolotwakacje

Dominika • 29 sierpnia 2019


Poprzedni

Następny

Comments

  1. Polski portal w UK 11 listopada 2019 - 15:01

    Fakt fakte, Hiszpania w lecie, to jedna z tych destynacji, do których możemy wybierać się w klapkach i w szortach. Do tego, wiele rzeczy, które nam potrzeba można spokojnie kupić na miejscu w ludzkich cenach. Nie ma sensu pakować tobołów.

Comments are closed.

Shares