ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

Jak urządzić pokój dziecięcy w hiszpańskim stylu?

Dziecięcy pokój to pomieszczenie, które przeznaczone jest do nauki, snu, zabawy i przechowywania. Dlatego też musi pogodzić ze sobą wszystkie te funkcje na kilkunastu metrach kwadratowych. Nie jest wcale to takie łatwe! Tym bardziej, że musimy pamiętać, o tym, iż to miejsce wciąż się zmienia. Zmienia się jego układ, wyposażenie i wystrój. Mając to wszystko na uwadze w tym artykule powiem, jak urządzić dziecięcy pokój w stylu hiszpańskim.
Pierwsza i najważniejsza zasada, którą powinniśmy się kierować urządzając pokój naszego dziecka w stylu hiszpańskim. Jest taka, że powinna w nim dominować jasność. Dlatego też w myśl tej zasady stawiamy na biały kolor ścian, który będzie tłem dla mebli, a także kolorowych dodatków. Następnie, jak już mówiłam postawmy w pokoju dziecięcym na kolorowe dodatki, np., w odcieniach pastelowych. Mogą to być ramki na ścianie, zasłony bądź rolety, a także pościel lub kosze na zabawki.

Źródło: pixabay.com

Jeśli chodzi o meble do pokoju dziecięcego w stylu hiszpańskim to mają być przede wszystkim proste, funkcjonalne, wytrzymałe i bezpieczne. Kierując się tymi wytycznymi bardzo ciekawym i praktycznym rozwiązaniem wydają się meble modułowe. Jest tak, gdyż takie meble zazwyczaj składają się z kilku elementów w formie drewnianych kostek. Dlatego to, jak ostatecznie będzie wyglądał mebel, czy będzie wysoki, czy niski, z szufladami, czy z szafkami, absolutnie tylko i wyłącznie będzie zależeć od nas samych. W zależności od ich formy takie meble można zamawiać w różnych wersjach kolorystycznych, z dowolną konfiguracją oraz wybrać rodzaj drewna. W takim pokoju dziecięcym sprawdzą się również meble na kółkach.
styl hiszpańskiwnętrza

Dominika • 14 lutego 2019


Poprzedni

Następny

Shares