ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

Jak urządzić nowoczesną sypialnię w Hiszpańskim stylu?

Chcesz urządzić nowoczesną sypialnię w Hiszpańskim stylu? Sprawdź z nami, jak wyglądają sypialnie w Hiszpanii i zainspiruj się naszymi wskazówkami.
Zastanawiając się, jak napisać ten artykuł, najpierw musiałam odpowiedzieć sobie sama na pytanie z czym mi się kojarzy Hiszpania? Po namyśle stwierdziłam, że z corridą, ognistym flamenco i orzeźwiającymi pomarańczami. Kojarzy mi się też ze słońcem, które już od samego rana gości w hiszpańskich mieszkaniach i ucieka dopiero przed zachodem słońca. To właśnie słońce pozytywnie nas nastraja na cały dzień. Niestety klimatu w Polsce nie zmienimy, ale za to możemy stworzyć pogodne wnętrze w swoim domu.

Źródło: pixabay.com

Otóż styl hiszpański zwany także stylem śródziemnomorskim cechuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów, a także poczuciem bezpiecznej, komfortowej przestrzeni. W tym stylu dominuje paleta jasnych kolorów na ścianach. Natomiast na podłogach wnętrz możemy zaobserwować drewniane podłogi. Styl hiszpański we wnętrzach wyróżnia się również dużymi oknami i drzwiami. Tak jak już mówiłam, ściany pomalowane są na jasne, pastelowe kolory. W takim pomieszczeniu zaaranżowanym na styl śródziemnomorski mamy poczuć się w pełni zrelaksowani. Tylko pomyślmy, czy to nie będzie wspaniale, gdy po ciężkim dniu spędzonym w pracy, będziemy wracać do takiego pięknego wnętrza.
Zatem kierując się powyższymi wskazówkami, w tym artykule powiem, jak urządzić nowoczesną sypialnię w Hiszpańskim stylu?
Po pierwsze postawmy na jasne, pastelowe kolory na ścianach, a także zainwestujmy w drewniane meble o jasnym odcieniu. Aranżując naszą sypialnię w stylu śródziemnomorskim nie zapomnijmy też o świeżych kwiatach, najlepiej polnych i wiklinowych koszach. Naprawdę warto też postawić na dekorację naszych okien w sypialni, które zapewnią nam długie, gładkie firany i zasłony. Najlepiej żeby były owe zasłony i firany wykonane z naturalnych materiałów, takich jak np., z bawełny.
mieszkaniestylstyl hiszpańskistyl śródziemnomorski

Dominika • 21 stycznia 2019


Poprzedni

Następny

Shares