ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

jak dotrzeć do Alicante

Jak szybko i tanio dotrzeć do Alicante?

Alicante to miejscowość, w której warto spędzić chodź kilka dni wakacyjnego urlopu. Zastanówmy się jak dotrzeć do Alicante. Największą przeszkodą, dzielącą nas od spędzenia wolnych dni w pełnym słońcu jest odległość. Dlatego trzeba rozważyć, który środek transportu będzie dla nas najbardziej odpowiedni pod względem komfortowym i finansowym.

Jak dotrzeć do Alicante?

Podróż do Alicante samochodem

Jeżeli mamy odpowiednią ilość gotówki, która pozwoli na zakup paliwa niezbędny do przejechania około 3000 km, to możemy wybrać się w taką podróż samochodem. Jednak, nie jest to polecana opcja, ponieważ jest kosztowna i dosyć męcząca. Aby dojechać z Warszawy do Alicante trzeba jechać minimum trzydzieści godzin. Taka podróż z czasem przeznaczonym na rozprostowanie kości czy krótki sen, zajmie nam dwa dni.

źródło:photopin.com

źródło:photopin.com

Podróż do Alicante samolotem

Jest to zdecydowanie najbardziej wygodna forma podróży do Alicante, ta miejscowość ma swoje lotnisko, więc dotarcie do wcześniej zarezerwowanego hotelu nie będzie dużym problemem. Przy lotnisku jest przystanek autobusowy, a jego rozkład jazdy można sprawdzić jeszcze przed podróżą w Internecie.

Bilety lotnicze uprawiające nas do podróży samolotem w dwie strony kupimy już około za 400 złotych, można przeglądać różne oferty tanie linie lotnicze. Samoloty do Alicante latają z Warszawy, Krakowa oraz Wrocławia. Przygotowania do takiego wyjazdu należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Trzeba dokładnie sprawdzić ceny biletów i wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Jak dotrzeć z lotniska do wybranego hotelu?

Lotnisko z oczywistych przyczyn jest oddalone od centrum miasta około jedenaście kilometrów, aby dotrzeć do miejsca, w którym będziemy spędzali nasz urlop, trzeba znów wybrać odpowiedni środek transportu.

Taxi

Jest to najprostsze i najbardziej wygodne rozwiązanie, ale równocześnie bardzo kosztowne. Przewożeniem osób z lotniska do centrum, najczęściej zajmuje się Taxi Elche. Korzystając z ich usług pamiętajmy o tym, że oprócz kosztów przewozu dodawana jest opłata początkowa, mieszcząca się w granicach 3-4 Euro. Warto zwrócić uwagę na to, czy w odpowiednim momencie został włączony taksometr. Dzięki temu, będziemy pewni, że opłata jest liczona w prawidłowy sposób.

Autobus

W tym przypadku powinniśmy wcześniej sprawdzić kursy i trasy autobusów w Internecie. Wtedy podróż będzie łatwiejsza i zdecydowanie bardziej przyjemna. Najlepszą linią autobusową łączącą lotnisko z Alicante jest C6. Kursy autobusowe tego połączenia rozpoczynają się o godzinie 6:30 i jeżdżą średnio co 40 minut, do godziny 23:10. Ceny biletów zaczynają się od 1,20 euro.

źródło:photopin.com

źródło:photopin.com

 Wypożyczalnia samochodów

Przy lotnisku funkcjonuje również wypożyczalnia samochodów. Jeżeli mamy odpowiedni zapas gotówki, możemy skorzystać z takiego rozwiązania.

Przed takim wyjazdem warto być dokładnie przygotowanym. Dzięki przeanalizowaniu wszystkich opcji wybierzemy, tą która będzie nam najbardziej odpowiadała. Dzięki temu, podróż będzie przyjemna i obejdzie się bez jakichkolwiek niepotrzebnych przykrych sytuacji.

lotniskotransport

Dominika • 5 stycznia 2015


Poprzedni

Następny

Shares