ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

iglaki na balkonie

Iglaki z Alicante, zobacz co zrobić, by tamten klimat poczuć w swoim ogrodzie

Ten kto był w Alicante, ten wie, że po prostu roi się tam od iglaków. I bardzo dobrze, to dodaje uroku temu niesamowitemu miastu. Dzięki iglakom, możemy przemycić trochę tamtejszego klimatu na nasze balkony, tarasy oraz do ogrodów. Zobacz co zrobić, aby upiększyć swoje domowe otoczenie.

Zanim zabierzemy się za sadzenie iglaków sprawdźmy co będzie nam potrzebne. Z pewnością niezbędne będzie dobre podłoże oraz odpowiednio dobrane nawozy do iglaków. Szczególnie ważne są te elementy wtedy, gdy chcemy zasadzić iglaki w donicach na balkonie lub tarasie. taras

A teraz zastanówmy się, które iglaki mogłyby zapewnić w ogrodzie włoski klimat

Do sadzenia w donicach nadają się karłowate odmiany cyprysików, cisów, świerków, jałowców, sosen i żywotników, czyli tuj. Dzięki takim roślinom każdy balkon, czy taras ożyje.  Nie bez powodu tego typu krzewy zdobywają co raz większą popularność.

Jak dbać o takie miniaturki?

Tutaj nie ma nic skompilowanego. Tylko trzeba szczególnie pamiętać o regularnym podlewaniu oraz nawożeniu iglaków. Na tarasie, czy balkonie gleba w donicach zdecydowanie szybciej wysycha. Co prawda, można a nawet trzeba zabezpieczyć wierzchnią warstwę gleby korą, która zapobiegnie wzrostowi chwastów i zbyt szybkiemu odparowywaniu wody, ale nie wolno zapomnieć o tej czynności. Przesuszanie będzie sprzyjało brązowieniu igieł.

Przycinanie iglaków nie jest obowiązkowe, robimy to wtedy, gdy chcemy nadać im jakąś formę, kształt, czy spowolnić ich wzrost.

cis

Iglaki na balkonie a zima

Ziemia w donicach jest bardziej narażona na przemarzanie. Dlatego niezwykle ważne jest zabezpieczenie takich iglaków przez mrozem. Zanim przyjdą niskie temperatury warto postawić donice z iglakami na czymś co będzie stanowić rolę izolatora, może to być na przykład gruba drewniana deska i kawałek styropianu. Następnie donicę warto włożyć do dużego kartonu, a wolne przestrzenie pomiędzy ściankami kartonu, a donicą wypełniamy wysuszonymi liśćmi, styropianem lub gazetami. Wierzchnią warstwę donicy również możemy zabezpieczyć kawałkami styropianu, oczywiście taki styropian musi mieć zrobione otwory, przez które będzie do donicy dochodziło powietrze.

Miniaturki iglaków są wrażliwe na mróz, dlatego warto okryć je jeszcze agrowłókniną. Dzięki temu śnieg nie będzie zalegał na gałązkach, nie zdeformuje ich kształtu. Taka czynność zapobiegnie również brązowieniu igieł.

Jeśli zdecydujemy się na iglaki na balkonie, tarasie, czy ogrodzie, z pewnością w słoneczne dni będą nam przypominać o pięknie Alicante.

iglaki w Alicantenawozy do iglaków

Natalia • 22 października 2015


Poprzedni

Następny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany / Wymagane pola są oznaczone *

Shares