ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

plaża w Hiszpanii

Hiszpania na wakacje – Plaża de La Granadella

Playa de La Granadella to miejsce w Hiszpanii, które musisz odwiedzić będąc na wakacjach w tym kraju. Tutaj dowiesz się dlaczego trzeba choć raz zobaczyć to miejsce.

To plaża żwirowa położona w prowincji Alicante. Dokładniej leży w gminie Javea. Znaki drogowe umieszczone na drodze Cabo de la Nao poprowadzą nas do zatoki o nazwie Granadella. Jest to bardzo malownicze miejsce. Co ważne nieopodal plaży czeka na nas miejsce parkingowe, gdzie możemy zostawić swoje auto. Pamiętajmy o tym, że plaża jest popularna, więc jeśli chcemy znaleźć na niej dla siebie miejsce, musimy przyjść odpowiednio wcześnie.

Hiszpania wakacje

Źródło: inspirock.com

Jest to plaża, przy której powiewa niebieska flaga. Właśnie tutaj są bardzo czyste, jasne i spokojne wody. W okresie od 15 czerwca do 15 września nad bezpieczeństwem turystów czuwają ratownicy.

Tutaj możemy pobujać się na hamaku lub poleżeć pod parasolem. Dla pragnących większej rozrywki dostępne są kajaki, na których możemy pływać po całej zatoce. To idealne miejsce nie tylko do leżakowania i pluskania się w ciepłym morzu. Ta zatoka jest uwielbiana również przez miłośników nurkowania, snorkelingu, windsurfingu, czy surfingu.

Tutaj można wędrować po malowniczych szlakach oraz podziwiać miejscowe zabytki, takie jak zamek Grandella. W pobliżu plaży mamy umiejscowione 3 restauracje, w których możemy skosztować pysznych lodów i świeżych ryb.

atrakcjeco robić w Alicanterozrywkawakacje

Dominika • 6 lipca 2016


Poprzedni

Następny

Shares