ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

Historia de Santa Barbara

Każdy kraj oraz każde miasto ma jakąś przeszłość, swoją historię. Nie inaczej jest z Alicante. Do dzisiejszych czasów została się twierdza de Santa Barbara, którą może odwiedzić każdy zwiedzający. Z tego zamku rozciąga się niesamowity widok na całą okolicę.

Położenie zamku de Santa Barbara

Prace archeologów na terenach Alicante wykazały, że życie ludności toczyło się tutaj już od trzech tysięcy lat przed narodzinami Chrystusa. Najstarsze znaleziska znaleziono na zboczach Monte Benacantil. To właśnie na szczycie tego wzniesienia powstała średniowieczna twierdza Santa Barbara. Zamek ten jest symbolem miasta. To główna historyczna atrakcja. Ten architektoniczny zabytek jest położony na wysokości 116 metrów nad poziomem morza.

Historia de Santa Barbara

Powstanie zamku

Jego budowa prawdopodobnie rozpoczęła się w dziewiątym wieku naszej ery. W 1248 roku, twierdza została zdobyta przez siły kastylijskie. Jego znaczenie militarne zaczęło znacznie słabnąć. W wyniku historycznych zdarzeń w osiemnastym wieku zaczęło pełnić funkcję więzienia.

Dopiero w 1963 roku obiekt został udostępniony zwiedzającym.

Historia de Santa Barbara

Jak dotrzeć na zamek

Na ten piękny obiekt można dotrzeć również windami. Istnieją dwie windy, które zabiorą nas na to wzniesienie. Są one umieszczone we wnętrzu góry. Dostaniemy się do nich z plaży Postiguet, skąd należy się kierować Avenida de Jovellanos wchodząc do dwustumetrowego tunelu rozpoczynającego się z tego miejsca.

Panorama z zamku

Budowa zamku

 Twierdza ta jest podzielona na trzy specjalne części dla zwiedzających.

  • Torre del Homenaje (La Torresa), to część zamku, która została najwcześniej zbudowana, można znaleźć tutaj elementy pochodzące z jedenastego oraz trzynastego wieku.
  • Następna część obejmuje środek zamku, czyli wszelkie budynki oraz pomieszczenia powstałe w szesnastym wieku.
  • Trzecia część pochodzi z osiemnastego wieku, Revellin del Bon Repos. Niestety na tej części zbudowano parking.

zamek2

Ścieżka z zamku

Istnieje również możliwość opuszczenia zamku na pieszo. W tym celu należy kierować się specjalnym panoramicznym chodnikiem w stronę Mercado, czyli podziemnej stacji tramwajowej.

Ciekawostki w Alicante

Wzniesienie Monte Benacantil jest nazywane przez tutejszą ludność La Cara del Moro co oznacza nic innego jak Twarz Maura. Dlaczego taka nazwa? Ponoć przyglądając się temu wzniesieniu z perspektywy plaży wygląda jak profil twarzy człowieka.

A ty byłeś w Alicante? Proszę, podziel się z nami swoimi wrażeniami 🙂

Alicantehistoriazabytki

Dominika • 15 listopada 2014


Poprzedni

Następny

Shares