ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

Zamek Santa Barbara

Ekologiczne rozwiązania w Alicante

Nikt z nas nie chce oddychać zatrutym powietrzem. Wiele miast i krajów stawia na ekologię. Ekologia co raz bardziej rozwija się również w Alicante. Znacie zamek Santa Barbara? To w nim zajdą największe zmiany.

Zamek Santa Barbara cieszy się ogromną popularnością. Jest odwiedzany przez setki tysięcy turystów w ciągu roku. W nocy, ten zabytek jest artystycznie oświetlony, a to kosztuje i sprzyja zanieczyszczaniu środowiska. Właśnie z tego powodu system oświetlenia przejdzie pełną modernizację. Tutaj zostanie zastosowana energooszczędna technologia LED. Taka zmiana pozwoli zmniejszenie zużycia prądu o 76%.

Jak widać Alicante to miasto, które dba o środowisko i potrafi wprowadzać dobre zmiany.

Zamek Santa Barbara

Zamek Santa Barbara

Warto odwiedzać miejsca, które stosują nowoczesne rozwiązania przez co dbają o nasze czyste środowisko. Najlepiej zwiedza się ten obiekt z przewodnikiem, ponieważ zaprowadzi nas do miejsc, do których nie mają wstępu inne osoby, które zdecydowały się na samodzielne zwiedzanie. Dodatkowo mamy szansę poznać najciekawsze wątki historyczne. Ciekawostką w tym miejscu są teatralne przedstawienia, które oddają klimat czasów największej świetności zamku.

Źródło: www.castillodesantabarbara.com/

Źródło: www.castillodesantabarbara.com/

Źródło informacji: alicantepress.com

 

Alicantehistoriazabytki

Dominika • 2 listopada 2015


Poprzedni

Następny

Shares