ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

nieruchomości Hiszpania

Dom na wodzie w Hiszpanii – czy to opłacalna inwestycja?

Mieszkanie w Hiszpanii na lądzie kosztuje tyle co średnie mieszkanie w większym mieście w Polsce. Jeśli mamy do zainwestowania większą kwotę pieniędzy, zawsze możemy wypłynąć na głębokie wody  i to dosłownie, np. kupując dom na wodzie w Hiszpanii. Jesteś ciekawy jak może on wyglądać i ile kosztuje? Już wszystko wyjaśniamy.

Przyznacie, że dom na wodzie, to dość nietypowe rozwiązanie. Jednak jest to możliwe. Domy na wodzie fajnie sprzedają się na gorącym wybrzeżu Costa Blanca. Jest to świetny sposób na wakacyjne mieszkanie. Od razu musimy przyznać, że niestety, ale nie należy ono do najtańszych. Za dom na wodzie trzeba sporo zapłacić.

Ceny domów na wodzie z podstawowym wyposażeniem zaczynają się już od 294.000 Euro, co w przybliżeniu daje nam około 1,2 miliona złotych.

Dlaczego są tak wysokie ceny?
Po pierwsze dom na wodzie to luksus, po drugie pełni jednocześnie funkcję katamaranu. Domy na wodzie z kategorią C umożliwiają pływanie wzdłuż wybrzeża, w odległości około 3,2 km od brzegu. Na dnie pokładu zazwyczaj jest umieszczone specjalne okno, przez które możemy podziwiać podwodny świat zwierząt. Tego typu domek możemy również przycumować w pobliżu wysepki.

Costa Blanca

Źródło: pixabay.com

Jaką powierzchnię może mieć dom na wodzie?
W Hiszpanii spotkamy najczęściej domy o powierzchni około 100 metrów kwadratowych. W domu mamy zazwyczaj 3 sypialnie, salon, kuchnię, 2 łazienki. Taka ilość pomieszczeń jest idealna dla kilkuosobowej rodziny.  Co ważne, na pokładzie może być 10 osób i załadunek o łącznej wadze 1000 kg.

Czy dom na wodzie może się zwrócić?

Dom na wodzie zazwyczaj traktowany jest jako inwestycja. Wynajem domku na wodzie na jedną dobę to koszt około 2.000 zł. I co ciekawe, ta cena dotyczy domów stojących na wodzie, a nie pływających. Koszt wynajmu domków pływających jest jeszcze większy. To, czy inwestycja się zwróci zależy od tego, czy będziemy mieli dużą ilość potencjalnych osób decydujących się na wynajem tak drogich i luksusowych domków na wodzie.

Zalety domu na wodzie

Dom na wodzie jest umieszczony na specjalnej pływającej platformie betonowej o dużej wyporności. Poza tym, że znajduje się na wodzie i jest cumowany do brzegu, to nie różni się niczym od tradycyjnego domu jednorodzinnego. Może posiadać pełny węzeł sanitarny, instalację elektryczną oraz centralne ogrzewanie. Podstawową zaletą „postawienia” domu na wodzie jest to, że do jego wzniesienia nie potrzebujemy działki budowlanej oraz pozwolenia na budowę. Pływający dom jest w pełni mobilny w obrębie akwenu, na którym się znajduje. Jedną z bardziej istotnych zalet takiego domu jest bezpieczeństwo. W przypadku powodzi mamy pewność, że nasz dom utrzyma się na powierzchni wody.

To kto z Was chciałby się przeprowadzić?

mieszkania Hiszpanianieruchomościnieruchomości Hiszpania

Dominika • 18 stycznia 2018


Poprzedni

Następny

Shares