ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

nieruchomości Costa Blanca

Czy warto jechać do Hiszpanii latem?

Kiedy jechać do Hiszpanii? Wiadomo, że szczególnie w wakacje jest tam bardzo gorąco, a to nie zawsze wszystkim odpowiada. Dlatego tutaj postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej pogodzie miesiąc po miesiącu, aby każdy mógł dobrać dla siebie najlepszy czas na urlop w Hiszpanii.

Styczeń i Luty

Średnia temperatura w ciągu dnia to 16 stopni Celsjusza, w nocy osiąga maksymalnie 9 stopni. Jest to fajny czas na odpoczynek od mrozów w Polsce. Może nie jest zbyt gorąco, ale znośnie i nie potrzebujemy wtedy bardzo grubych kurtek. Oczywiście cieplejsze ubrania oraz parasole z pewnością się przydadzą. Podczas pobytu na Costa Blanca zimą warto postawić na zwiedzanie okolicznych zabytków i długie spacery.

Marzec

W marcu średnie temperatury są nieco wyższe, w dzień mamy około 18 stopni Celsjusza, a nocą 11. Woda w morzu jest już coraz cieplejsza i można spróbować pierwszych kąpieli. Na Costa Blanca robi się ładniejsza pogoda.

Kwiecień

Średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą 21 stopni Celsjusza, a nocą 13. Jest to idealny czas dla osób, które nie lubią chłodu oraz upałów. Temperatura jest umiarkowana. Wtedy również można korzystać z kąpieli w morzu, a także poświęcić wolny czas na zwiedzanie. Co ważne, w tym miesiącu ceny są niższe, niż w na początku i w środku sezonu.

Maj

W dzień średnie temperatury zdecydowanie rosną, wynoszą około 25 stopni Celsjusza, natomiast w nocy spadają do 16. Jest to początek sezonu wakacyjnego. W tym czasie spokojnie można się kąpać w morzu, woda jest ciepła, a pogoda sprzyjająca.

Czerwiec

Początek gorącego sezonu wakacyjnego. W ciągu dnia mamy średnio 29 stopni Celsjusza, nocą temperatura spada do 20 stopni. W tym czasie ceny zaczynają rosnąć, a turystów przybywa.

nieruchomości w Hiszpanii

Źródło: ncbhome.com

Lipiec i Sierpień

To czas upałów, średnie temperatury w ciągu dnia osiągają 31 stopni Celsjusza, a nocą są na poziomie 22-24 stopni Celsjusza. Woda w morzu jest ciepła, na plaży można się opalać, ale aby znaleźć wolne miejsce, trzeba wcześnie wstać. To środek sezonu, czas najwyższych cen, które i tak nie odstraszają turystów.

Wrzesień i Październik

We wrześniu pogoda dokładnie taka jak w czerwcu, różni się jednak tym, że w powietrzu i krajobrazie widać zbliżającą się jesień. Woda w morzu jeszcze ciepła, więc można zażywać zarówno kąpieli morskich, jak i słonecznych.  We wrześniu ceny zaczynają spadać. Natomiast w październiku temperatury w ciągu dnia nieco chłodniejsze, średnio 25 stopni Celsjusza, a w nocy 18.

Listopad i Grudzień

W listopadzie zaczynają się chłodniejsze dni. W ciągu dnia mamy średnio 19 stopni Celsjusza, a w nocy 12. W grudniu natomiast w dzień jest około 16 stopni, a w nocy 9. Urlop w Hiszpanii w tych miesiącach warto wykorzystać na zwiedzanie pięknych okolic i zabytków.

Alicantewakacje w Hiszpanii

Dominika • 13 kwietnia 2018


Poprzedni

Następny

Shares