ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

Co zrobić z wolnym czasem w Alicante?

Alicante, jak wiadomo to piękne miasto w Hiszpanii. Bardzo popularne wśród turystów. Jak spędzić czas wolny w Alicante? Z pewnością wiele osób wybiera się w to miejsce na urlop z myślą o wypoczywaniu w promieniach słońca na gorącej plaży. Oprócz tego jest tam wiele ciekawych zabytków i innych form rozrywki.

Czas wolny w Alicante

W tym artykule chcę przedstawić Ci najciekawsze formy sportu, które są bardzo popularne w Alicante.

Walki Byków

Jest to forma rozrywki  uwielbiana zwłaszcza przez Hiszpanów. Torreador po wygranej walce z bykiem jest swojego rodzaju bohaterem. W Alicante jest specjalne miejsce, w którym można obserwować to widowisko, mam tutaj na myśli Plaza de Toros. Jest tam również muzeum, w którym są wystawione specjalne stroje i narzędzia walki, używane przez torreadorów.

corrida

Jaskinie Canelobre

Są położone w odległości około 25 km od Alicante. To prehistoryczne jaskinie, w których można podziwiać różne formacje wapienne, stalagmity i stalaktyty. Teren, w którym znajdują się jaskinie prezentuje się najpiękniej podczas zachodu słońca. Jest to prawdziwa gratka dla miłośników geologii i archeologii.

Kite Sand boarding czyli surfing na piaszczystej plaży.

Obecnie jest to hit dla miłośników sportu. Do spróbowania swoich sił w tej nowej formie rozrywki, wystarczy płaska deska, piaszczysta plaża i latawiec. Dzięki podmuchom wiatru i desce można ślizgać się po piasku wzdłuż plaży.

Nurkowanie

W Alicante jest dosyć czysta i przejrzysta woda. To miejsce jest dobre nie tylko dla miłośników plażowania ale i nurkowania. Wiele osób jedzie do Alicante z myślą o poznaniu morskich głębin.

Czas wolny w Alicante

Żeglarstwo

Jest to wspaniała forma aktywnego spędzania czasu z całą rodziną. Podczas żeglowania, można przekonać się na własnej skórze jak ważna jest współpraca w pełnej zgodzie.

Jak widzicie, Alicante to nie tylko piękna pogoda i plaże ale również wiele form rozrywki. Tamtejszy klimat sprawia, że każdy znajdzie dla siebie ciekawy sposób na spędzenie urlopu. A może nawet zakochacie się w jakiejś z tych ofert nieruchomości w słonecznej Hiszpanii, przez co zechcecie zostać tam na dłużej.

Alicanteco robić w Alicanteczas wolny w Alicante

Dominika • 12 lutego 2015


Poprzedni

Następny

Shares