ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

Alicante

Alicante – Hiszpańskie źródło światła

Hiszpańskie miasto Alicante po arabsku zwane źródłem światła, jest miastem portowym. Jest to jeden z najważniejszych portów hiszpańskich na Morzu Śródziemnym, połączony koleją z Madrytem oraz Murcją. Alicante jest połączone także linią tramwajową z miastem Denia, które jest oddalone od Alicante o 60 km. Alicante jest stolicą prowincji o tej samej nazwie, należącej do Wspólnoty Walenckiej.

alicante2

Alicante

Alicante stanowi jedno z głównych centrów wypoczynku letniego na Costa Blanca, a pobliska plaża w San Juan de Alicante jest za ulubioną plażę mieszkańców Madrytu. Poprzez kryzys na rynku nieruchomości w Hiszpanii Costa Blanca stała się miejscem wypoczynku także Brytyjczyków, Francuzów, Polaków, Rosjan i wielu innych. Gdzie obcokrajowcy kupują apartamenty w których wypoczywają. Do plaży w San Juan można się dostać tramwajem miejskim FGV. Plaża jest czysta i zadbana, wyposażona m.in. w bezpłatne urządzenia do gimnastyki.

Architekturę miasta stanowi połączenie pięknych uliczek starego rynku Casco Antiguo z dobrze utrzymaną infrastrukturą z lat siedemdziesiątych. Miasto nie jest zdominowane przez turystykę masową, a architektura nie została zdominowana przez wieżowce, jak w pobliskich Benidormie czy Torrevieja.

Alicante

Dominika • 26 października 2014


Następny

Shares