ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

Pogoda w Alicante jest jak żona, można na nią zawsze liczyć :)

O tak, piękna plaża, szum wody i słoneczna pogoda w Alicante. To jest właśnie to czego teraz wszystkim najbardziej brakuje. Wybranie się na urlop w takie piękne miejsce to idealny sposób na poprawienie sobie humoru i naładowanie baterii.

Ale jak kształtuje się pogoda w Alicante?

Miasto Słońca

Alicante jest nazywane czasami miastem słońca. Oczywiście nie bez powodu. W ciągu roku przeważają tu jedynie słoneczne dni. Deszczowo jest średnio przez 20 dni w roku. Zimą temperatury nie spadają poniżej zera, maksymalnie ochładza się średnio do 5 stopni Celsjusza.

Jak przebiega zima w Hiszpanii?

W okresie zimowym nie ma mrozów, pogoda jest dla Hiszpanów łaskawa. Najzimniej jest tutaj w tych samych miesiącach co u nas, czyli od grudnia do lutego, z tą różnicą, że w Hiszpanii temperatury wahają się między jedenastoma a dwunastoma stopniami Celsjusza. U nas w tym czasie może być nawet powyżej -15. To jest bardzo duża różnica temperatur.

Alicante to idealne miejsce dla osób, które chciałyby odpocząć od naszej deszczowej jesieni i mroźnej zimy.

Pogoda w Alicante

Jakie są temperatury w Hiszpanii latem?

Jeżeli pogoda zimą jest przyjemna to jeszcze lepsza aura jest latem. O tej porze roku temperatury wahają się w przedziale 25 a 40 stopniami Celciusza. Tamtejszy klimat pozwala odpocząć od upałów tylko nocą, kiedy termometry wskazują minimalnie piętnaście stopni. Klimat jest tutaj suchy, nie ma tutaj wilgotnego powietrza, ponieważ opady w tym miejscu należą do rzadkości.

Wiosna w Hiszpanii

O tej porze roku temperatury w Hiszpanii są różne w zależności od regionu, w którym się znajdujemy. Wahają się od 15 do 23 stopni Celsjusza. Idąc na południe kraju czekają nas wyższe temperatury, a mianowicie między 17 a 26 stopni. Wiosną w Alicante z pewnością nikt nie narzeka na brak słońca.

I dobrze, bo jest to dobra alternatywa dla nas, kiedy słonecznie jest jedynie latem. Cóż, pogoda w naszym kraju nas nie rozpieszcza. Lubi popadać i troszeczkę powiać. W naszym kraju też mamy słoneczne dni ale niestety nie jest ich aż tak dużo jak w Hiszpanii.

Nie ma to jak plaża i gorące słońce w Hiszpanii gdy w Polsce zaczyna się ponura jesień…

A jak Ty wspominasz pogodę w Alicante?

Alicantepogoda

Natalia • 17 listopada 2014


Poprzedni

Następny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany / Wymagane pola są oznaczone *

Shares