ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

2

Najbardziej zaskakujące opinie na temat Alicante

Wybierając się na zagraniczne wakacje warto poznać kulturę oraz zachowania tamtejszej ludności, ich kulturę i tradycję. Oprócz tego dobrze będzie gdy poczytamy opinie na temat miejscowości do której się wybieramy. Wszystko po to aby nie być zbytnio zaskoczonym po przybyciu na miejsce. Trzeba być przygotowanym na wszelkiego rodzaju sytuacje.Przejdźmy do meritum.

Alicante opinie

Co na temat wakacji w Alicante myślą Polacy?

Przeglądając różne fora internetowe znalazłam wiele ciekawych spostrzeżeń dotyczących tej miejscowości, którymi chciałabym się z Tobą podzielić.

Wielkość Alicante

Miasto jest uważane, za niezbyt wielkie. Jest to bardzo dobre miejsce na spędzenie kilku słonecznych urlopowych dni w Hiszpanii.

Turyści w Alicante

Oprócz wielu turystów z Polski możemy spotkać tam turystów między innymi z Rosji, Anglii, Niemiec i Szwecji. Jeżeli ktoś lubi nawiązywać kontakty międzynarodowe jest to dla niego po prostu idealne miejsce. Dzięki wakacjom w tym miejscu może poznać bardzo dużo ludzi innej narodowości.

Kiedy jest najwięcej turystów?

Zdecydowanie największe tłumy wypoczywających osób przewijają się w środku sezonu. I tutaj pocieszająca wiadomość dla studentów, którzy nie lubią zbyt wielkich tłumów, gdyż we wrześniu znacznie spada liczba osób zwiedzających. Można spokojnie jechać do Alicante bez obaw o brak miejsc w ośrodkach wypoczynkowych czy hotelach.

wakacje 123

Atrakcje w Alicante i miejsca godne zobaczenia

Wielu turystów zachwyca się pięknym krajobrazem. Duży odsetek z nich chwali sobie bajeczne wzgórze Santa Barbara. Wzrok turystów przyciągają piękne, wąskie uliczki oraz zabytkowe kościoły. Warto odwiedzić również urząd miasta oraz przespacerować się po uroczym molo.

Plaże w Alicante

Playa San Juan jest uważana za najpiękniejszą plażę. Jest wypełniona białym piaskiem, uroku dodają rosnące tam palmy. Na tych plażach, co ciekawe można nie tylko leżakować ale i i intensywnie ćwiczyć na różnych urządzeniach. W pobliżu plaż zawsze znajdziemy restauracje, w których można smacznie zjeść.

Podsumowanie wrażeń

Osoby, które odwiedziły tamto miejsce, zapewniają że z miłą chęcią jeszcze nie jeden raz tam wrócą. Przywożą zawsze wiele pięknych wspomnień z wakacji w Alicante. Podsumowując, warto tam pojechać.

A co Ty myślisz o wakacjach w tym miejscu? Byłeś kiedyś w Alicante?

Alicanteopinierozrywkawakacjezabytki

Dominika • 18 listopada 2014


Poprzedni

Następny

Comments

  1. nieruchomości Hiszpania 6 lutego 2015 - 19:22

    O tak, wakacje w Alicante to super sprawa! Uwielbiam tamtejszy klimat, słońce i tłumy uśmiechniętych ludzi. Zawsze mam fajne wspomnienia. A i dzięki za ciekawy wpis, przypomniał mi ostatni wyjazd 🙂 Od razu poprawił mi się humor 🙂

  2. Ash 30 marca 2017 - 11:33

    Alicante jest jednym z najlepszych miast do wypoczynku. 😉

Comments are closed.

Shares