ALICANTE.COM.PL

Alicante, Perła Costa Blanca

plaże w Alicante

3 najpiękniejsze plaże w Alicante

Plaże w Hiszpanii są piękne, na szczególną uwagę zasługują plaże w Alicante. Słyną one z gorącego, jasnego piasku. Co ważne są bardzo czyste.  Zobacz sam dlaczego warto tam pojechać.

Plaże w Alicante

San Juan de Alicante

Źródło: www.spain.info/

Źródło: www.spain.info/

Niezwykle czysta plaża, wokół której rozkwita życie. Tutaj znajdziecie więcej ciekawych i dokładnych informacji o tej plaży. Na plaży w San Juan jest wiele różnych możliwości dotyczących rozrywki. To nie tylko błogie lenistwo, ale i również sport.

Benidorm

Plaże w Benidorm dzięki górom są osłonięte od zimnych wiatrów, co sprzyja niezwykle ciepłemu mikroklimatowi. Rozciągają się na długości sześciu kilometrów. Po stronie wschodniej mamy plażę Levante, a na zachodzie Poniente. To idealne miejsce dla osób, które nie lubią chłodnych powiewów wiatru.

Plaże w Benidorm:

  • Levante
    To jest piaszczysta plaża, najlepsza dla tych którzy uwielbiają dla zabawy i swawole do białego rana.
  • Poniente
    Na niej znajdziemy drobny piasek. Jest położona od strony zachodniej.
  • Malpas
    Ta plaża jest położona w pobliżu portu, znajduje się blisko klifów zamkowych.
Źródło: www.benidorm-spotlight.com/

Źródło: www.benidorm-spotlight.com/

El Cura, Torrevieja

Ta plaża jest również niezwykle piękna, ma 325 metrów długości i 27 metrów szerokości. Jest położona najbliżej od centrum miasta. Od strony południowej mamy Juan Aparicio Esplanade. Kierując się na północ dojdziemy do pomnika kultur śródziemnomorskich. W tej okolicy znajdziemy dużo barów, sklepów z pamiątkami, lodziarni i restauracji.
Na początku plaży możemy skorzystać z różnych restauracji serwujących ogromny wybór dań rybnych i paellas latem. Latem na tej plaży ma miejsce święto „Noche de Habaneras en la Playa”, podczas którego możemy zjeść wyśmienitą kolację oraz posłuchać z muzyki Habaneras.

Dużą wygodą są hotele i restauracje zbudowane w pobliżu plaży. W pobliżu można skorzystać z wielu różnych atrakcji oraz dobrze zjeść. W Torrevieja dbają o bezpieczeństwo i czystość plaży, to miejsce może pochwalić się wieloma certyfikatami oraz oficjalnymi wyróżnieniami. Nie bez powodu taki tłok na poniższym zdjęciu.

Które plaże w Alicante najbardziej Ci się podobają?

Alicanteplaża

Natalia • 2 listopada 2015


Poprzedni

Następny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany / Wymagane pola są oznaczone *

Shares